Vitejte na oficiálních stránkách Solnického Broučka z.s.  
 Solnický Brouček
v současné době připravuje:

Minibazar jaro 2020  
>>> více <<<


Březen 2020

8.3. - Dětský karneval 
>>> více <<<

11.3. - Beseda - Čteme s dětmi od malička 
>>> více <<<

16.–25.3. - Bazar dětských potřeb  >>> více <<<


Aktuality:

Bazar se RUŠÍ.


Od pátku 13.3. je v Broučku zavřeno.

Více  ZDE 
edit
 

Proběhlo v roce 2005 - 2009
   

Za Broučky přišel Mikuláš s čerty - 28.11.2009


  Sobotní odpoledne se v Solnici neslo v pekelném duchu. Konala se tu totiž tradiční mikulášská nadílka pořádaná Občanským sdružením Brouček Solnice. Ve Společenském domě tak od třetí hodiny děti nervozně vyhlížely Mikuláše s čerty. Jejich čekání jim zkrátil pan Kroulik, který se ujal konferování akce a zapojil děti do různých soutěží a tanečků.
  Mikuláš všechny děti obdaroval balíčky se sladkostmi a na oplátku děti ujistily čerty, že budou celý rok hodné.
  Děkujeme Městu Solnice za poskytnutí Společenského domu, panu Kroulikovi z Kvasin za moderování celé akce a hlavně Mikulášské družině z Jahodova. Akce proběhla za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí.

  OS Brouček přeje všem veselé Vánoce, šťastný a úspěšný nový rok a těší se na shledání v roce 2010.

OS Brouček

<<< více foto >>>
Oslava šestých narozenin Broučka 5.11.2009


<<< více foto >>>

   
   

Bazar dětských potřeb - 12.10. - 15.10.2009


<<< více foto >>>
Drakiáda - 07.10.2009                   


<<< více foto >>>

         


   

Brouččí noční cesta do pohádky - 04.09.2009


  V pátek 4.září jsme dali s Občanským sdružením Brouček sbohem prázdninám.
  Sešli jsme se za Společenským domem, kde proběhla Pohádková noc, které se letos zúčastnilo 80 dětí v doprovodu rodičů. Celý večer se nesl v duchu pohádek. Na trase děti čekaly různé pohádkové bytosti, jako například berušky, světluška, vodník, Rumcajs, klaun, skřítek, pavouk, upíři, čarodějnice, atd..
  Pro děti měly připraveny různé úkoly: prosakování lanovým žebříkem, házení míčku na cíl, hledání plyšové hračky ve tmě, poznávání pohádky podle úryvku a jiné. Za každý splněný úkol děti dostaly malou odměnu v podobě bonbonu, záložky, pohlednice nebo balónku.   Hlavním úkolem však bylo donést do cíle nejméně jeden bonbon. Úkol splnili všichni a tak si odnesli sušenku a snad i spoustu milých zážitků.
  Velké poděkování patří žákům druhého stupně ZŠ Solnice, kteří se oblékli do masek a také Českému červenému kříži v Byzhradci a paní A. Procházkové, kteří masky zapůjčili.

OS Brouček

<<< více foto >>>
Koloběžkiáda s Broučkem 22.08.2009


  Již sedmý ročník Unesco World Cupu přilákal v sobotu 22.8.2009 do solnického sportovního areálu desítky návštěvníků.
  Akce byla připravena jako tradičně ve spolupráci s Unesco klubem Solnice a Občanským sdružením Brouček.
  V devět hodin program slavnostně zahájil předseda Unesco klubu pan Podzimek. Poté odstartovala koloběžkiáda.
  Na nejmenší děti čekala trať se stanovišti zaměřenými na zručnost, obratnost a různé dovednosti. Závodníci chytali ryby, kopali míčem na branku, hráli tenis, jezdili slalom s kolečkem, skládali puzzle a poznávali různé předměty. Pro větší děti byla připravena delší a obtížnější trať s různými překážkami – přehupovačka, kužele, skoky apod. Závodu se zúčastnily děti na koloběžkách, kolech, odstrkovadlech, kolečkových bruslích, kočárcích a našli se i odvážlivci na jednokolce.
  Na vítěze – tím se stali všichni, kteří dojeli do cíle s kartičkou plnou razítek, čekala v cíli odměna v podobě diplomu, věcného dárku, limonády, koláčů a zmrzlinového kornoutu. Děti měli možnost si ve výtvarné dílně vyrobit pohyblivého krtka a opravdu zde vzniklo mnoho krásných výtvorů.
  Zajímavý byl i doprovodný program po celý den. Za Společenským domem měl své místo Klub vojenské historie Solnice s vojenskou technikou.Velký počet diváků si získali modeláři se svými modely aut, lodí a letadel. Byla připravena i závodní dráha, takže bylo možné vidět některé modely v akci. Hasiči z kvasinské Škody Auto a.s. přijeli s vysokozdvižnou plošinou a návštěvníkům ukázali slaňování a záchranu osob. V sále Společenského domu proběhla ukázka bojového umění v podání rychnovské skupiny SHIN KYO. Vyvrcholením akce byl koncert skupiny Black Buřiňos, který sklidil veliký úspěch. Po celý den bylo možné navštívit stánek Všeobecné zdravotní pojišťovny, kde zdarma měřili tlak, cukr a cholesterol. V jiném stánku maminky z Broučka nabízely k prodeji své výrobky. Jejich zakoupením lidé přispívali na činnost sdružení.

  Touto cestou bychom chtěli poděkovat Unesco klubu Solnice, Svazu žen, Pekárně Lično, Podorlické sodovkárně, Potravinám Ježkovi a panu Součkovi za finanční a materiální pomoc. Dík patří i dobrovolníkům, kteří nám pomohli postavit závodní tratě a v neposlední řadě děkujeme i maminkám, které ochotně pomohly, kde bylo třeba.

  OS Brouček

<<< více foto >>>

   


   

Cesta za bílou paní - 16.6.2009


  V úterý 16.6.2009 se dopoledne vydali broučci na tajuplný výlet na hrad Potštejn.
  Jejich posláním bylo dobýt hrad a zaklínadlem odčarovat Bílou paní, která tam ukrývala poklad. Jak už to bývá, tak na ně cestou čekala spousta nástrah, které museli překonat. Museli dokázat, že jsou odvážní a jen tak se ničeho nezaleknou. Například sbírali poztrácené korále, zneškodňovali draka a hlavně se učili spolu s bývalou služebnou zaklínadlo. Na hradě je čekal úkol ze všech nejtěžší! Museli správně říci zaklínadlo, aby zmizela Bílá paní a mohli najít poklad plný dobrůtek a drobných odměn. Počasí jim celkem přálo a po dobrém obědě se jejich putování ukončilo.
  Na závěr jenom poděkování obci Potštejn za umožnění naší akce a panu Kubalíkovi za pomoc při této akci.
Za OS Brouček Holoubková

<<< více foto >>>
Víkendový pobyt - RZY 22.5. - 24.5.2009


<<< více foto >>>

   


   

Broučí den ve firmě AUTO S.A.S


  V úterý 9. června 2009 Broučci navštívili solnickou firmu Auto S.A.S.
  Pro děti zde bylo připravené odpoledne plné zábavy a překvapení. Broučci si prohlédli místo, kde se „uzdravují“ multikáry a vysokozdvižné vozíky. Nahlédli do útrob těchto aut a vyzkoušeli si, jak se v nich sedí. Největší úspěch měli jako obvykle malé šlapací modely vysokozdvižných vozíků, na kterých zde mohli závodit. Děti odcházely domů s pěknými zážitky, diplomy a dobrůtkami ze soutěží. Velké poděkování patří majiteli firmy panu Srdínkovi za umožnění prohlídky a pracovníkům za milé přijetí.
  Zvláštní poděkování patří také panu Lukáškovi, který se nám celou dobu věnoval a odpovídal na různé otázky dětí i rodičů.
  Bylo to mile strávené odpoledne!!!
Za OS Brouček Holoubková

<<< více foto >>>
Broučí výlet s čarodějnicí 30.4.2009


  OS Brouček připravilo pro děti a rodiče na čtvrteční dopoledne 30.4.2009 Velký výlet s čarodějnicí.
  Na Solnickém náměstí se sešlo zhruba 40 dětí v doprovodu maminek i tatínků. Pozdravili se s čarodějnicí, která jim předala kouzelná košťátka. Společně se vydali po čarodějnické trase získat zpět poklad odcizený zlou čarodějnicí. Na trase čekaly na účastníky různé úkoly. Poznávali kytky, hledali nejdelší pampelišku, napodobovali řeč zvířátek ,apod… Cesta končila v Ještěticích , kde děti spatřili sídlo zlé čarodějnice Baby Jagy. Pomocí kouzelných košťátek zlou čarodějnici přemohly a tím získaly poklad. Na závěr slunného dopoledne si všichni pochutnali na grilovaných kuřatech v hospodě u Haničky.

  Děkujeme panu Seidlovi za příjemné posezení s občerstvením.

  Za OS Brouček D. Holoubková

<<< více foto >>>

   
   

Jednatelka z OS Brouček reprezentovala v Polsku


  Paní Martina Bělková, jednatelka OS Brouček Solnice, se 28.3.2009 zúčastnila 12.setkání Velikonočních tradic v Polsku ve městě Kudowa Zdrój. Reprezentovala zde Mikroregion Rychnovsko, který byl na tuto akci pozván v rámci příhraniční spolupráce. Paní Bělková předvedla zdobení kraslic voskem v soutěži o Nejkrásnější velikonoční kraslici.Tato technika porotu velmi zaujala, protože zde není příliš rozšířená. Umístila se na krásném třetím místě. Za naši organizaci jí gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.
OS Brouček

<<< více foto >>>
Podařilo se Solnickým Broučkům vyhnat zimu?


  V pátek 20. března 2009 OS Brouček v dopoledních hodinách vyprovodil paní Zimu.
  V Solnici na náměstí se dupáním a zaříkáním snažil zahnat zimu a přivolat jaro. Průvodem pokračovali k řece Bělé, kde broučci Morénu podpálili a hodili do řeky. Na závěr navštívili místní Sbor dobrovolných hasičů, kde se broučků ochotně ujal pan Pavel Štěpánek. Děti měly možnost si vyzkoušet nejen hasičskou výstroj, ale i jak se sedí v hasičském autě.
  Věříme, že se podařilo zimu vyhnat a už brzy se dočkáme teplého a slunečného jara.
  Za OS Brouček Tamara Kozlová

<<< více foto >>>

   
   

Dětský karneval 14. 3. 2009


  Občanské sdružení Brouček připravilo na sobotní odpoledne tradiční karneval.
  Ve tři hodiny se sál zaplnil rozličnými pohádkovými bytostmi. Role moderátorky se ujala kouzelná víla a její pomocníci z říše pohádek. Víla děti provázela zábavným programem plných různých soutěží, tance a her. Na úvod vystoupily děti z MŠ Solnice, poté děvčata z ID team aerobik Dobruška a zdravotní klauni. Na děti čekala i bohatá tombola. Karnevalový rej, kterého se zúčastnilo kolem 360 lidí se protáhl až do večerních hodin.
  OS Brouček děkuje za podporu a spolupráci:
MPSV, KÚ Královéhradeckému kraji, městu Solnice, všem místním sponzorům, žákům ZŠ Solnice, dobrovolným hasičům Města Solnice a ČČK v Byzhradci.
Za OS Brouček T.Kozlová

<<< více foto >>>
Brouččí bál 1. 2. 2009


Dne 1.2.2009 od 15:00 hod. proběhl již VI. Brouččí bál v hospodě u Haničky v Ještěticíc

<<< více foto >>>

   
   

Čarodějnice 2008


OS brouček uspořádal pro děti s rodiči čarodějnické putování 30.4.2008.

<<< více foto >>>
Plavání


OS brouček jezdil s dětmi na plavání do krytého bazénu.

<<< více foto >>>

   
   

Výběr ze starších fotek


Toto je výběr fotek ze starších akcí OS Brouček v Solnici.

<<< více foto >>>


zpět2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 05-09© 2006-2016 Solnický Brouček z.s.            webmaster