Vitejte na oficiálních stránkách Solnického Broučka z.s.  
 Solnický Brouček
v současné době připravuje:

Minibazar jaro 2020  
>>> více <<<


Březen 2020

8.3. - Dětský karneval 
>>> více <<<

11.3. - Beseda - Čteme s dětmi od malička 
>>> více <<<

16.–25.3. - Bazar dětských potřeb  >>> více <<<


Aktuality:

Bazar se RUŠÍ.


Od pátku 13.3. je v Broučku zavřeno.

Více  ZDE 
edit
 

Proběhlo v roce 2010


   

Ježíškování - 17.12. 2010


  Dne 17.12.2010 od 16:00 hod. proběhlo v OS Brouček ježíškování.

<<< více foto >>>
Pekelná návštěva v Solnici - 27. 11. 2010


  Město Solnice a Občanské sdružení Brouček připravily pro děti mikulášskou nadílku.
V sobotu 27.11.2010 přicházeli do zdejšího Společenského domu rodiče s dětmi, aby zde prožili odpoledne plné zábavy, ale i napětí a někdy i strachu. Zatímco na sále děti tancovaly s čerty a popletenou čerticí, hrály hry a soutěžily, v jídelně se sešla vždy hrstka dětí, které káral Mikuláš za jejich hříchy a anděl dával balíčky plné sladkostí, když děti slíbily nápravu.
  Návštěvníci měli možnost si ve vestibulu prohlédnout výrobky šikovných maminek z OS Brouček a jejich případným zakoupením přispět na chod sdružení. Velký dík patří zejména Martině Kovářové, která ve stylovém kostýmu celé odpoledne moderovala a také Mikulášské družině z Jahodova, která je opravdu úžasná.
Děkujeme též O. Flekovi za hezký hudební doprovod.
  Akce proběhla za podpory Města Solnice a MPSV.

OS Brouček

<<< více foto >>>

   


   

Přednáška o bylinkových mýdlech - 10.11. 2010


  Dne 10.11.2010 proběhla v OS Brouček přednáška o bylinkových mýdlech - firmy Mýdlárna Rubens.

<<< více foto >>>
Drakiáda - 11.10. 2010


<<< více foto >>>

   


   

Noční cesta do pohádky - 24. 9. 2010


  Na 24.září bylo předpovídáno ošklivé počasí. Všichni v OS Brouček v Solnici jsme ale věřili, že nám bude přáno a krásné počasí ještě vydrží. Naše přání bylo vyslyšeno a tak v pátek v podvečer mohly děti zažít Pohádkovou noc aneb noční cestu do pohádky. V 19 hodin byla již na parkovišti u VCES dlouhá řada zájemců připravena ke startu. Postupně děti s rodiči odcházeli na trasu, kde na ně čekaly různé pohádkové bytosti, například Budulínek, ježibaba v Perníkové chaloupce, Červení Karkulka, kouzelník a další. S nimi děti plnily zajímavé úkoly a tak jim dlouhá cesta tmou rychle ubíhala. Všechny děti, které nezabloudily a dostaly se do cíle, byly odměněny za statečnost a odvahu.
Velké poděkování patří žákům ze ZŠ Skuhrov n.B. s paní učitelkou Mgr.Vašátkovou, kteří se oblékli do masek a velice svědomitě se ujali svých rolí.

OS Brouček

<<< více foto >>>
Loučení s létem na koloběžkách - 4. 9. 2010


  Téměř šedesát dětí ze Solnice a okolí prožilo sobotní dopoledne na Koloběžkiádě. Zábavnou akci zorganizovalo Občanské sdružení Brouček v rámci Solnického loučení s létem. Děti na koloběžkách a kolech projížděly trasu se stanovišti zaměřenými na pohybové dovednosti. Za splněné úkoly je samozřejmě čekal diplom a odměna. Se správným průběhem soutěží pomáhali na stanovištích žáci ze Základní školy Skuhrov nad Bělou. Kdo zvládl všechny úkoly, mohl si zaskákat na trampolíně. Byl připraven také stánek Nadace Besip a Všeobecná zdravotní pojišťovna zajistila měření krevního tlaku, cukru a cholesterolu. Dopoledne mohli všichni zakončit shlédnutím představení loutkového divadélka Dráček.

  Příjemný průběh akce pomohly sponzorsky zajistit také Podorlická sodovkárna Rychnov nad Kněžnou a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda.
Vybavení několika stanovišť bylo získáno za podpory Nadačního fondu Veolia.


OS Brouček

<<< více foto >>>

   


   

Výlet za koníčky a prasátky do Skuhrova
- 25.6.2010


<<< více foto >>>
Broučí návštěva ve firmě AUTO S.A.S
- 1. 6. 2010


<<< více foto >>>

   
   

Víkendový pobyt - RZY 4.6. - 6.6.2010


<<< více foto >>>
Čarodějnice 29. 4. 2010

Brouček vysvobodil princeznu.
  Děti ze solnického Broučka se vydaly 29.dubna na čarodějnou cestu, aby vysvobodily krásnou princeznu ze zajetí zlé čarodějnice. Během putování plnily různé úkoly – hledaly ztracené střevíčky, navlékaly pro princeznu roztržené korále, musely zahnat zlého draka, najít zlatou korunku a hlavně se naučit zaříkávadlo. V cíli pomocí kouzelného proutku a básničky zahnaly ošklivou čarodějku a odměnu jim přinesla vysvobozená princezna. Cesta byla dlouhá, ale únava a strach z dětí opadl v hospodě U Haničky v Ještěticích, kde si všichni pochutnali na grilovaném kuřeti.
  OS Brouček děkuje paní Trnkové za sladké odměny pro děti a panu Seidlovi za dobré občerstvení.

<<< více foto >>>

   


   

Výtvarná dílna se Zuzkou - malování na trička - 26. 5. 2010


<<< více foto >>>
Výlet za zvířátky do Častolovic - 21. 5. 2010


<<< více foto >>>

   


   

Loutkové divadlo - 15. 5. 2010


  Do Solnice přiletěl Dráček.
  Občanské sdružení Brouček přichystalo pro malé, ale i velké návštěvníky loutkové představení v podání ochotnického souboru Dráček ze Svinné. Každý, kdo přišel v sobotu 15.května do Broučka, mohl shlédnout tři pohádky – O perníkové chaloupce, O Červené Karkulce a O vodníkovi a žábě. Celé představení uváděl velmi oblíbený Kašpárek, který se s dětmi na rozloučenou podělil o sladkou odměnu. Děti odcházely velice spokojené a plné nových dojmů.
  Tímto bychom chtěli divadélku Dráček pod vedením pana Licka moc poděkovat za krásně strávené odpoledne a budeme se těšit na další spolupráci.

OS Brouček

<<< více foto >>>
OS Brouček se loučil s paní Zimou - 22.3.2010


  Dne 22. března 2010 OS Brouček vyprovodil paní Zimu.
  Věříme, že se podařilo zimu vyhnat a už brzy se dočkáme teplého a slunečného jara.

<<< více foto >>>

   


   

Dětský karneval - 13. 3. 2010


  Do Solnice přiletěla včelka Mája
  V sobotu 13. března se ve Společenském domě v Solnici konal dětský karneval zorganizovaný OS Brouček Solnice. Krásné kostýmy oblékla spousta dětí od těch nejmenších až po školáky. Sál, plný nejrůznějších masek, tančil, zpíval a hrál si celé odpoledne. Stejně jako Broučí bál i karneval uváděla "včelka Mája", tentokrát Martina Kovářová. Na pomoc si přivedla děti ze ZŠ Mozaika oblečené do kostýmů pohádkových kamarádů včelky Máji. Společně zapojili děti i rodiče do různých soutěží a všichni se skvěle bavili. Báječné předtančení předvedly děti z MŠ Solnice.
  Touto cestou OS Brouček Solnice děkuje nejen jim, ale i MPSV, Královehradeckému kraji, městu Solnice a všem sponzorům karnevalu. Velké poděkování patří Střední odborné škole z Nového Města n.M., paní Jirsové a všem maminkám, které pomohly připravit výborné občerstvení.

OS Brouček

<<< více foto >>>
Brouččí bál 7. 2. 2010

Broučci tančili u Haničky
  Občanské sdružení Brouček Solnice připravilo na nedělní odpoledne 7.2.2010 tradiční Brouččí bál, což je karneval pro nejmenší děti ve věku do šesti let. Mezi účastníky se však našly i děti starší, které se rády zapojily do zajímavých her a soutěží.
  Karneval pro více než padesát malých účastníků vedla Včelka Mája. Do tohoto kostýmu se převlékla aktivní členka pořádajícího sdružení Iveta Vašátková a při výběru soutěží se inspirovala známou pohádkou. Všechny děti v různorodých maskách si tak mohly vyzkoušet, jak se sbírá med z kytiček, jaké je létání s křidélky nebo jak se valí velká kulička. Největší úspěch měla soutěž v pojídání medu. Většina příchozích se zúčastnila alespoň nějaké soutěže a také se bavila při hudbě notoricky známé z dětských pořadů. Jako vždy děti zaujaly nafouknuté balonky, které si odnášely s radostí domů. Nadšené byly i z různých dárečků, které našly v zakoupených štěstíčkách. Vyhrál opravdu každý. Nakonec všechny děti obdržely omalovánku se Včelkou Májou.
  Akce se mohla odehrát jen za ochotného přispění sponzorů, zejména MPSV, Města Solnice, Hospody u Haničky a místních podnikatelů.

Všem moc děkujeme. OS Brouček

<<< více foto >>>

   


zpět2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 05-09© 2006-2016 Solnický Brouček z.s.            webmaster